czwartek, 7 stycznia 2010

Biały Pajączek


Nie tak dawno temu, w piwnicy starego szewca urodził się całkiem biały pająk. Jak każda odmienna istota miał bardzo nieszczęśliwe dzieciństwo - nie dość, że wyśmiewali się z niego rówieśnicy, to jeszcze był świetnie widoczny w czarnej od węgla piwnicy. Nasz pajączek jednak nie zrażał się tym wszystkim. "Jeśli świat mnie nie chce kochać" - myślał pajączek - "to muszę się bardziej postarać".

Było 2 dni po tej myśli, kiedy biały pajączek podniósł pierwszą bryłkę węgla. Kolejne 3 dni później wnosił już bryłki na ściany i sufity i bił nimi tych, którzy się z niego wyśmiewali. Po tygodniu biały pajączek budził już grozę całej piwnicy. Nawet okoliczne bezpańskie koty przestały sypiać przy bojlerze. Nasz bohater zyskał szacunek wszystkich.

Biały pajączek jednak miał ambicje dużo większe. Zebrał cały pajęczy ród i wyruszył na podbój kolejnych pomieszczeń w domu szewca. Walka trwała długo, a ośmionogie istoty atakowały ze wszystkich stron. Jednak szewc z żoną, oboje odziani w potężne buty, deptali je jednego za drugim. Biały pajączek zaginął w walce, a niedobitki pająków uciekły w najciemniejsze zakątki piwnicy.

Od czasu tamtej pamiętnej walki, u pająków pojawił się zwyczaj zabijania odmieńców zaraz po ich narodzinach.

Ilustrację wykonał Robert Sienicki.

5 komentarzy:

 1. Jakobo, dobre bajki, cholernie mi się podobają ^^
  Tolka to mnie razi - "Było 2 dni po tej myśli" : D

  OdpowiedzUsuń
 2. E tam, jak zabiją białego, to nie rasizm. Też bym, w sumie, takiego mąciwodę łubiła :O

  OdpowiedzUsuń
 3. Hurra, kolejna głupia i bezsensowna bajka. Jak już musisz pisać, to może chociaż coś z jakimkolwiek związkiem przyczynowo-skutkowym i nie wyciągnięte totalnie z tyłka >.< ?

  OdpowiedzUsuń
 4. nie dość, że wyśmiewali się z niego rówieśnicy, to jeszcze był świetnie widoczny w czarnej od węgla piwnicy. uch ale piękny ryym <33

  :0000000000

  OdpowiedzUsuń
 5. Dem! Twoje bajki są niemal tak wspaniałe jak kąpiel w leśnym ruczaju o poranku (no, powiedzmy o 16.30). Błagam nie słuchaj debili, którzy chieli by walkę, krew i głowy na palach! Oni nie rozumieją na czym to polega! Przez takich jak oni Mega Ubogi Człowiek umarł na próżno....

  OdpowiedzUsuń