środa, 6 stycznia 2010

Fryzjer

W niewielkiej skandynawskiej wiosce, w czasach, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o suszarkach do włosów, miał swój zakład fryzjerski niezbyt postawny szwed imieniem Börje. Börje nigdy w swoim zawodzie nie miał wiele pracy - wszyscy mężczyźni żyli dumni ze swych bujnych czupryn i wąsów, a kobiety były zbyt zajęte pracą w domu. Mimo to był szczęśliwy, wystarczało mu na chleb, a czasu wolnego nie brakowało.

Ostatnio jednak nastał wyjątkowy kryzys. Łodzie wojenne wyruszyły ze Skandynawii na podbój Ameryki, skąd wróciły z oskalpowaną załogą. Pozbawieni włosów wojownicy wstydząc się przed swoimi kobietami, kazali im pozakładać sobie na głowy lniane worki, by nie mogły patrzeć na swoich mężów dopóki nie wrócą ich męskie zarosty. Kobiety z workami na głowach siedziały więc w chatach i również nie zaglądały do zakładu fryzjerskiego Börje.

Bohater nie zamierzał jednak umierać z głodu. Sytuacja była poważna, wymagała więc podjęcia poważnych kroków. Börje udał się na polowanie, obdardł ze skóry parę kudłatych zwierząt, a ich futra wykorzystał do stworzenia peruk. Nocą, kiedy wszyscy spali, zakradł się do chat wojowników i pozakładał im wszystkim tak spreparowane wąsy i włosy.

Kiedy Skandynawowie wstali rano, zaczęli radować się i dziękować bogom za przywrócenie im honoru. Zaraz też polecieli przyciąć swoje bujne kudły. Kobietom zdjęto z głów worki, dlatego również biegły co sił, by ktoś się ich fryzurami zajął.

Börje był szczęśliwy jak nigdy. Swoim oszustwem i zakłamaniem przywrócił w wiosce szczęście i wolę walki. Do tego mógł jeść tyle smakołyków, ile sobie zamarzył.

4 komentarze:

  1. Jedno fajne zdanie (swoim oszustwem i zakłamaniem - choć to za mocne słowa jak na założenie peruk) na całą bajkę to trochę mało ;o

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm, jako znawca Demowskiej twórczości, moge spokojnie wysunąć założenie, iż w życiu Dema najprawdopodobniej zaszły jakieś zmiany, gdyż nei tworzy on już "Demowskich" prac, zawierających absurdalny Humor... Dem Weź sie kurwa doroboty i napisz coś o wyżynaniu kurwa ludzi i głów,kurwa, ponabijanych na pal. "Ja jebie"

    OdpowiedzUsuń